Default text

Respirátor

Jsou vhodnější proti virům obyčejné lékařské roušky nebo respirátory?
Je důležité poznamenat, že ani roušky nebo respirátory (respirační rouška) nemohou zaručit stoprocentní ochranu proti virům. Rouška bez filtrace jsou určeny spíše na částečnou ochranu, protože zadržují vámi vykašlala nebo kýchnutí infekční mikro-kapičky, aby se nepřenášely dál, což znamená, že chrání okolí před nemocným člověkem.

Respirátor nebo respirační roušku po nasazení filtruje vzduch, který vdechujete a zachycuje škodlivé látky, aby se nedostaly do vašeho dýchacího systému. Používání respiračního rouška je doplňkovou ochranou, stejně jako ochranné brýle nebo ochranný oděv. Respirátor je jednorázová ochranná pomůcka a běžně je určena na 8-14 hodinové použití. Pokud se respirační roušku nepoužívá nepřetržitě je možné jej použít vícekrát.

Jaký respirátor si zvolit pro ochranu před bakteriemi a viry?
Jedním z nejrozšířenějších jsou respirátory s označením KN95 a N95. Toto označení certifikátu zajišťuje podle Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) ochranu nositele před 95% vzdušnými částicemi s průměrem 0.3 um nebo většími. Podle WHO je doporučená taková ochrana jako minimální standard. Označení FFP2 je ekvivalent ochrany N95 a FFP3 je jako nejvyšší ochrana při respirátory které květnu až 99% -ní filtraci částic.

Správné nasazení masky
Před prvním použitím je nutná důkladná hygiena rukou pomocí mýdla a teplé vody. Po umytí rukou přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a následně přitlačte na obličej jeho spodní část. Když respirátor dokonale přilne k vaší tváři, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržovali v bezpečné poloze. Správně nasazená ochranná maska ​​musí těsně doléhat k obličeji a má zakrývat ústa, nos i bradu. Muži by měli být oholení, protože brada může způsobit netěsnosti. Při snímání masky se dotýkejte pouze popruhů, ne části, která filtrované vzduch.

 

Způsob zobrazení

Respirátor KN95-FFP2 - Rouška na obličej 4 ks Novinka

Respirátor KN95-FFP2 - Rouška na obličej 4 ks

Obj. číslo:
Respirátor KN95-FFP2 - Rouška na obličej 4 ks
Popis:
KN95 profesionální ochranné respirátory blokují až 95% 0,3 mikrometru částic. Nevhodné nebo nesprávné nasazeny běžné lékařské roušky neposkytují dokonalou ochrana před škodlivými mikročásticemi, které se dostávají do vašeho organismu ze vzduchu.
Doporuč. cena
413,22 Kč bez DPH
500 Kč s DPH
Porovnej produkt
Navrch stránky